O Seriálu | How I Met Your Mother | Svět-Seriálů.eu
Podívej se i na další seriály, klikni ZDE a vyber si.

Děj

Tento vynikající americký sitkom s názvem "How I Met Your Mother" (Jak jsem potkal vaši matku) je o Tedu Mosbym, který vykládá své příběhy, které se staly jemu a jeho čtyřem kamarádům, než potkal matku svých dětí, kterým tyto zážitky vypráví.

Je to vyprávění o tom, jak Marshall (Jason Segel), milovník záhad, studuje právnickou školu a později pracuje jako právník společně s rebelem Barneym (Neil Patrick Harris), který se každodenně vydává balit holky do barů, klubů, na diskotéky a různé mejdany. Marshall si vezme za manželku Lily (Alyson Hannigan), učitelku v mateřské škole a talentovanou malířku, která rovněž miluje večery trávené se svými přáteli v baru. Robin (Cobie Smulders), hrdá Kanaďanka, průměrná televizní hlasatelka a bývalá kanadská náctiletá pop-star, která rok chodila s Tedem a narozdíl od Lily nebo Teda, dává přednost kariéře před rodinným životem. A na závěr Ted (Josh Radnor), mladý architekt, který stále hledá svou spřízněnou duši a budoucí manželku, perfektní ženu.

 

himym01     himym02

Ocenění

Seriál uchvátil mnoho fanoušků a netrvalo dlouho, než získal svá první ocenění. V roce 2007 a 2008 to byla cena Emmy. Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V tomto sitkomu se také objevují i některé světoznámé hvězdny, například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí.

V listopadu 2009 začnala první 2 sezóny vysílat i česká stanice Prima COOL s dubbingovým obsazením: Ted Mosby - Martin Písařík, Marshall Eriksen - Michal Novotný, Lily Aldrin - Andrea Elsnerová, Barney Stinson - David Novotný, Robin Scherbatsky - Tereza Chudobová, rozhodlo se tak po velkém úspěchu na slovenské televizní stanici JOJ.